Страхил Попов с цял мач при загуба на Юмраниеспор

Бившият национал Страхил Попов беше титуляр за Юмраниеспор, а отборът му допусна домакинско поражение с 0:1 от Гиресунспор в предпоследния кръг на турското първенство. Отборът на българския защитник игра само за честта си, след като още преди няколко седмици изпадна. Единственото попадение в двубоя отбеляза Рияд Баич в 45-ата минута.

Победата помогна на Гиресунспор да се изкачи на 15-ата позиция в класирането с актив от 37 точки. В последния кръг тимът ще посрещне Анталияспор, а Юмраниеспор ще е гост на Истанбулспор.

Бешикташ постигна седма поредна победа и запази шансове за второто място. "Черните орли" разгромиха с 5:2 като гост Касъмпаша и събраха 77 точки, колкото има и Фенербахче. Попаденията за Бешикташ реализираха Жедсон Фернандеш, Дженк Тосун, Венсан Абубакар, Тайфур Бингьол и Атиба Хътчинсън от дузпа. За Касъмпаша точни бяха Айтач Кара и Райън Донк.

Миналогодишният шампион Трабзонспор победи с 5:1 Аланияспор, а всички погледи бяха насочени към Марек Хамшик. Словашкият халф вкара гол от дузпа в последния мач в професионалната си кариера. Хамшик се разписа в в 24-ата минута, малко по-късно подаде на Ангелос Бакасетас за третото попадение в полза на Трабзонспор, а в 62-ата беше заменен под бурните овации на феновете. Гостите поведоха в началото, но получиха червен картон в 23-ата минута и след това не оказаха почти никаква съпротива.

Трабзонспор е шести с 57 точки, а на петата позиция с актив от 59 пункта се намира Истанбул Башакшехир. Днес столичният тим победи с 3:2 като гост четвъртия Адана Демирспор. Над всички за Истанбул Башакшехир беше Филип Полан Кени, който вкара два от головете. В другите мачове Коняспор и Фатих Карагюмрюк направиха 1:1, а Анкарагюджю се наложи с 1:0 при визитата си на Кайзериспор.