Щутгарт размаза Хамбургер в първия мач от плейофа за оставане/влизане в Бундеслигата

Щутгарт направи огромна крачка към оставането си в Бундеслигата. Тази вечер швабите разбиха Хамбургер ШФ с 3:0 в първия мач от плейофа за оставане/влизане в елита на Германия, а можеха да спечелят дори по-убедително, тъй като пропуснаха и дузпа. Константинос Мавропанос в 1-вата, Йоша Вагноман в 51-вата и Серу Гираси в 54-тата минута бяха точни за успеха на домакините на "Мерцедес Бенц Арена".

Мачът започна по перфектен начин за Щутгарт, който поведе още преди да изтече първата минута на мача. След центриране от корнер Мавропанос се извиси и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В 25-ата минута домакините получиха дузпа, но Серу Гираси пропусна от бялата точка, след като ударът му бе спасен от вратаря Даниел Фернандеш.

В 51-вата минута резултатът все пак бе удвоен. Енцо Мийо получи пас в коридор в наказателното поле и веднага продължи към Вагноман, който стреля във вратата за 2:0.

Само три минути по-късно бе оформен и класическия вид на резултата. Отново след центриране от корнер Гираси се извиси и с глава бе точен за 3:0.

За гостите вечерта стана още по-лоша в 69-ата минута, когато Анси Сухонен извърши грубо нарушение и получи червен картон.

Така Щутгарт има отлична преднина преди реванша, докато Хамбургер ще трябва да направи невероятен обрат на свой терен, ако иска да изпълни мечтата си за завръщане в Първа Бундеслига. Ответната среща е на 5 юни на "Фолкспаркщадион".