Николай Грозев: Надявам се да победим и да затворим серията

Николай Грозев говори след победата на Балкан над Черноморец с 87:64 във втория мач от финалната серия в Националната баскетболна лига. В момента възпитаниците на Петър Златанович водят с 2-0, а следващият мач от последната схватка за сезона ще се играе в "Арена Бургас" в четвъртък.

Балкан докосва втора поредна титла след нов моноспектакъл на Мануел Суарес

"За мен беше неочаквано да победим с такава разлика, но твърдото начало, което дадохме в защита и нападението ни се получаваше и донякъде ги отказахме още през първото полувреме. В третата част те се опитаха да се върнат, ние получихме лек спад, успяха да се върнат до 9 точки, но се радвам, че успяхме отново да вдигнем разликата, дори и до тази, която стана накрая.

Смятам, че борбата под коша е най-ключова. Както и нашият треньор, така и техният треньор, беше казал същото преди финала, че борбата ще определи шампиона. Смятам, че ние днес успяхме, въпреки че те доста пропуски направиха и доста борби ни взеха в нападение, но се радвам, че успяхме да ги победим.

Имаме доста опитни момчета и това със сигурност ни помага, но въпреки това трябва да уважим и противника, защото те стигнаха до финала по доста труден път и заслужено са на финала, така че има още - следващият мач в Бургас, надявам се да победим и да затворим серията още тогава.

Нашите фенове са уникални, винаги са с нас докрая, подкрепят ни страшно много и ние като им помогнем на терена, като покажем тази енергия и допринасяме още повече хора да започнат да ни подкрепят и така надявам се да ги чакаме и в Бургас с нас", сподели Грозев.