Академик (Свищов) срази Левски 2007 за осем минути

Академик се наложи с 4:1 в Свищов над едноименния тим на град Левски. Срещата e от 29-ия кръг на Северозападната Трета лига. Интригата изчезна само за 8 минути в средата на първото полувреме.

Димитър Николов откри резултата в 25-ата минута. В 32-ата Кристиян Иванов удвои. Секунди по-късно Калоян Митев направи съотношението категорично. Митев се разписа и в 52-ата минута. Павел Челестинов реализира почетното попадение за гостите, десетина минути преди края. Треньорът на „студентите“ Радостин Александров заложи на доста млади. Дебют направи влезлия като резерва Йордан Хаджимитев. Академик завърши двубоя с петима юноши.