Щутгарт ще трябва да играе бараж, за да си гарантира оставането в Бундеслигата

Щутгарт се провали в последния сблъсък за сезона и завърши 1:1 в домакинството си на Хофенхайм. По този начин те не успяха да си осигурят оставане в Бундеслигата и ще трябва да играят бараж с третия във второто ниво на немския футбол, за да си подсигурят мястото и догодина.

Двата отбора не предложиха много емоции на феновете през първата част, като най-доброто положение бе на сметката на играчите на Себастиан Хьонес в пет минути преди края, когато Серу Гираси получи отлично подаване, но не успя да уцели вратата. Нещо подобно се случи и в 67-ата минута, когато пък Тиаго Томаш овладя една топка в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Оливър Бауман. Отново той нацели и горната греда малко след това.

Петнайсет минути преди края гостите успяха да нанесат своя удар, когато Анхелино демонстрира отлична техника, след което прати центриране към Иляс Бебу в пеналта, а той го превърна в гол за 0:1. Играчите на Щутгарт тръгнаха на щурм и само три минути по-късно нацелиха нова греда, за да се стигне до 80-ата минута, когато Тиаго томаш засече остро центриране и възстанови равенството. Съдията Роберт Щрьодер бе привикан да прегледа ситуацията с ВАР, но попадението бе зачетено в крайна сметка. В добавното време и Борна Соса опита да осъществи пълния обрат за домакините, но и неговият опит на нацели рамката на вратата.

По този начин Щутгарт събра 33 точки и с тях зае 16-ото място в подреждането на Бундеслигата. В баража те ще трябва да срещнат един измежу Хамбургер и Хайденхайм, които заемат съответно второ и трето място преди последния кръг във второто ниво на местния футбол. Хофенхайм пък е 12-и с 36 точки.

Снимки: Gettyimages