Щутгарт направи пълен обрат като гост на Майнц и е над чертата кръг преди края

Щутгарт спечели изключително ценна за тима победа с 4:1 в гостуването си на Майнц в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха в резултата с попадение на Маркус Ингвартсен (23’), но швабите постигнаха пълен обрат с попадения на Ватару Ендо (41’), Сехру Гираси (64’), Крис Фюрих (78’) и Танги Кулибали (90’).

Момчетата на Бо Свенсон можеха да стигнат до гол в средата на първата част, когато Карим Онисиво пое много добре кълбото в пеналта и стреля, но вратарят се намеси и изби. Футболистите на Майнц откриха резултата в 24-ата минута от последвалия ъглов удар, когато дълго центриране от корнер на задна греда бе достигнато от Онисиво, той с глава прати успоредно на голлинията, а там от около метър Маркус Ингвартсен прати топката в мрежата пред погледа на вратаря.

Равенството обаче бе възстановено няколко минути преди края на първата част, когато капитанът на Щутгарт Ватару Ендо овладя една отбита топка и с плътен удар от границата на наказателното поле я прати до дясната греда за 1:1.

Момчетата на Себастиан Хьонес осъществи пълен обрат след около час игра, когато Сехру Гираси надскочи категорично отбраната на домакините след корнер и прати топката в мрежата за 1:2. Нещата станаха още по-зле за домакините малко повече от десет минути преди края на редовното време, когато Фюрих прати топката в мрежата на Фин Дамен за трети път. Точка на спора в срещата пък сложи Танги Кулибали в добавеното време на срещата, когато Кулибали получи пас в наказателното поле и по отличен начин промуши топката зад гърба на стража на домакините за четвърти път.

С тази победа Щутгарт събраха 32 точки и заемат 15-ото място точно над чертата на опасната зона, като изпреварват Бохум само по голова разлика. Майнц пък е девети в подреждането с 45 точки, но сякаш няма за какво да се бори в последната среща за сезона.

Снимки: Gettyimages