Щутгарт не успя да се измъкне от зоната на изпадащите

Щутгарт имаше възможност да се изкачи над последната тройка, но завърши 1:1 в домакинството си на Леверкузен и остана в зоната на изпадащите. Резултатът не помогна и “аспирините”, които се борят за място в евротурнирите.

Двата отбора не показаха много футбол през първото полувреме, в което нямаше нито един точен удар към двете врати. Домакините поведоха в 57-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Паласиос срещу Ендо. Гираси изпълни удар в стил “Паненка” и изведе “шмабите” напред. Дузпа доведе и до изравняването в 70-ата минута. Паласиос се реваншира, като реализира от бялата точка.

Секунди след подновяването на играта Щутгарт можеше отново да поведе. Центриране на Соса бе засечено с глава от Вангоман, но той прати топката покрай вратата. В края на срещата напрежението се повиши, а домакините имаха претенции за нова дузпа, но този път такава не бе отсъдена.

Снимки: Imago