Драма в Берлин! Херта изпусна победата в последните секунди срещу Бохум и изпадна във Втора Бундеслига

Херта и Бохум завършиха 1:1 в пряк мач за оцеляване от 33-тия и предпоследен кръг на Бундеслигата. За берлинчани отбеляза Люка Тусар в 63-тата минута, а Кевeн Шлотербек изравни в даденото от съдията продължение на редовното време (90+4'). С изпуснатата победа Херта официално изпадна във Втора Бундеслига, а с измъкнатата точка Бохум остана над опасната зона, само с една повече от Шалке 04.

Херта започна по-активно мача и в 19-ата минута реализира попадение чрез Доди Лукебакио. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като голът бе отменен от главния съдия Феликс Брих след консултация с ВАР, а причината беше фал в центъра на терена. Гостите отвърнаха с две нелоши възможности да открият резултата, но Филип Фьорстер на два пъти пропусна добри възможности през първото полувреме.

Втората част започна с натиск на Херта. Така дойде 63-тата минута, когато Марко Рихтер центрира от ъглов удар и Люка Тусар отбеляза с глава за удоволствие на препълнения "Олимпиащадион". Само пет минути по-късно гостите имаха чудесна възможност да изравнят резултата, но удар с глава на Такума Асано бе спасен с вещина от Оливер Кристенсен. Така дойде четвъртата минута на даденото от съдията продължение на редовното време. Кевин Щьогер центрира от корнер и резервата Кевен Шлотербек с глава изравни драматично за 1:1.

Така Херта загуби и математическите си шансове за да се спаси. Тимът продължи с печалното си представяне през този сезон и има едва една победа в последните си 11 мача, а Бохум записа втори пореден мач без загуба и е с точка повече от Шалке 04, които в момента са на 16-а позиция. Берлинчани пък ще играят във второто ниво на немския футбол за пръв път от сезон 2012/2013.

Снимки: Imago