Черно море и ЦСКА 1948 с реми, което може да е от полза на Левски

Черно море и ЦСКА 1948 не излъчиха победител, завършвайки 1:1 на стадион "Тича". Националът Георги Русев откри резултата за "червените" с точен удар в 20-ата минута, а в началото на второто полувреме Алекс Фернандес изравни след меле пред вратата на Даниел Наумов. Срещата беше наблюдавана на живо от националния селекционер Младен Кръстаич.

Полученото реми може да помогне на Левски, ако "сините" спечелят утрешното си гостуване на Локомотив (Пловдив) - така футболистите на Елин Топузаков биха приближили тима на Тодор Янчев в битката за бронза и същевременно биха увеличили преднината си на четвъртото място пред "моряците", които са пети.

Гостите от столицата можеха да открият резултата още в четвъртата минута. Звездата на "червените" Ивайло Чочев свали кълбото в краката на Лазар Марин, включил се в нападението на своите. Последва изстрел на бека, но топката се отби в горната греда над Иван Дюлгеров

В 20-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Бразилецът Сидклей Перейра изведе Георги Русев сам срещу вратаря на Черно море и бързоногият нападател на "червените" не сбърка - 1:0 за отбора на Тодор Янчев.

В 28-ата минута капитанът на варненския тим Васил Панайотов пробва мерника си и шутира от средна дистанция към рамката на Даниел Наумов. Топката обаче мина покрай целта. След 180 секунди ЦСКА 1948 пропусна да удвои резултата. Марио Топузов получи възможност да застраши мрежата Дюлгеров, но националният страж реагира добре и успя да спаси диагоналния удар на крилото на "червените". Скоро след това другият национален вратар - Наумов, отрази изстрел с глава на Едгар Пачеко

В началото на втората част Черно море възстанови равенството. Продължително меле в наказателното поле на гостуващия състав, в началото на което топката се отби в гредата, беше завършено с голов изстрел от Алекс Фернандес - 1:1.

Последваха скучни минути, но това се промени в периода след 90-ата минута. Тогава двата отбора заредиха опасност след опасност пред двамата вратари. Радослав Кирилов, появил се в отбора на "червените" след почивката, можеше да намери близкия ъгъл на рамката на Иван Дюлгеров, но крилото не сполучи. След това Даниел Наумов отрази бомбен шут на Александър Василев, последва голям пропуск на Георги Русев. Отделно на няколко пъти двата тима сгрешиха при последния пас, който можеше да изведе атакуващ играч на голова позиция. Така последният съдийски сигнал на Иво Андреев сложи край на тези шеметни финални минути.

Черно море 1:1 ЦСКА 1948

0:1 Георги Русев (20)
1:1 Алекс Фернандес (52)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 77. Стефан Велев, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пачеко, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 22. Реян Даскалов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 28. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 55. Светослав Диков.

Снимки: Startphoto