Дузпа в добавеното време донесе ценни три точки на Марица срещу Беласица, гостите скочиха да бият съдията

Марица (Пловдив) се добра до изключително труден успех с 1:0 срещу Беласица (Петрич) в интригуващ двубой от 31-вия кръг на Втора лига. Радослав Апостолов (90+3) беше точен за домакините от дузпа, а преди това пловдивчани пропуснаха доста положения, за което можеха да съжаляват. Двубоят в Пловдив противопостави два от тимовете, които имат реален шанс да се доберат до бараж за влизане в efbet Лига. След последния съдийски сигнал футболистите на Беласица скочиха да бият главния съдия Геро Писков.

В 6-ата минута Симеон Вешев направи сериозен пропуск. Веселин Марчев получи подаване от Валери Домовчийски в наказателното поле и веднага центрира по земя. Топката намери Симеон Вешев, който пое и след това шутира. Ударът му беше блокиран от защитник на голлинията. В 12-ата минута Куфре Ета проби през центъра, шутира мощно, но право в Илия Николов. Марица отговори веднага с удар от въздуха на Веселин Марчев, който също попадна в ръцете на вратаря.

В 15-ата минута Марица разгърна атака с по едно докосване. Валери Домовчийски отклони вляво с гръб към вратата към Веселин Марчев, който стреля от движение, но покрай вратата. В 21-вата минута Атанас Карачоров блокира с шпагат опасен удар на Станислав Маламов. В 26-ата минута Валери Домовчийски бе много близо до това отбележи. Той шутира леко, топката мина през краката на вратаря, разходи се по голлинията, но в крайна сметка защитник успя да изчисти.

В 32-рата минута Запро Динев изскочи зад гърба на защитата на Марица. Крилото шутира, но Илия Николов бе заел своето място и улови топката. В следващата минута Мартин Газиев центрира от корнер, а Ифеани Дейвид изпревари всички в наказателното поле. Той нанесе удар с крак, който имаше нужната сила, но беше насочен право в обсега на вратаря.

Второто полувреме започна с коварен удар на Мартин Газиев от фаул, при който вратарят Кирил Георгиев плонжира добре и изби в корнер. В 48-ата минута стражът на Беласица улови топката след удар с глава на Валери Домовчийски. В 53-ата минута Саломон Джеймс нахлу в наказателното поле, но не успя да нанесе достатъчно плътен удар към вратата на гостите.

В 55-ата минута Кирил Георгиев блокира много силен удар на Симеон Вешев, който пък се отчете с нов пропуск в двубоя. В 71-вата минута Симеон Вешев падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на Беласица, но главният съдия даде сигнал играта да продължи. В 75-ата минута Мариян Вангелов от състава на гостите беше много близо до това да отбележи красив гол с пета. Топката беше насочена в горния ляв ъгъл, но Илия Николов с една ръка изби в корнер.

В ответната атака Вангелов игра с ръка в наказателното поле на Беласица, но главният съдия даде сигнал играта да продължи. В 78-ата минута Марица направи пореден пропуск пред вратата на гостите. Радослав Апостолов центрира в наказателното поле, а на втора греда Петър Атанасов беше оставен напълно сам. Крилото овладя, излъга защитника пред себе си, но стреля във вратаря. В 83-ата минута късметът отново не беше на страната на домакините. Олджай Алиев нанесе удар от въздуха, но право в стража Кирил Георгиев.

Когато изглеждаше, че двата отбора ще поделят точките, Марица получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Валентин Костов. Бранителят спря топката с ръката си след удар на Симеон Вешев, за което получи втори жълт и респективно червен картон. Зад топката застана Радослав Апостолов, който стреля силно. Вратарят се разтегна добре и парира удара, но топката се отби в страничната греда и премина голлинията.

В добавеното време Петър Атанасов пропусна да отбележи втори гол на празна врата.

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 15. Христиан Димитров, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 7. Симеон Вешев, 17. Валери Домовчийски;

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 4. Динчо Йовчев, 7. Аспарух Шамкалов, 13. Атанас Димитров, 2. Куфре Ета, 6. Симеон Бояджиев, 17. Запро Динев, 10. Аспарухов Смилков, 99. Димитър Иванов.