Николай Димитров: Доволен съм от второто полувреме, но при сгъстена защита трудно влиза топката

Наставникът на Марица (Пловдив) Николай Димитров даде мнението си след загубата на своя тим от Спортист (Своге). “Шоколадите” се наложиха с 2:0 у дома, а Димитров призна, че е доволен от представянето на своя тим, но през второто полувреме.

Спортист (Своге) поглежда към елита след победа над Марица

“Мисля, че не влязохме първото полувреме добре в мача. Момчетата от Своге бяха по-агресивни и тези две груби наши грешки допринесоха да е 2:0 за тях.

Необяснимо е действието при първия гол. Говорим си топката да се изчиства, а не да си разиграва. Много отстъпваме при втория гол. Второто полувреме съм доволен - излезнаха момчетата, показаха, владееха топката. При сгъстена защита обаче не иска да влезе топката.

Имахме доста добри ситуации. Имахме агресията, играхме бързо с топката второто полувреме, но просто трудно се играе, когато целият отбор е прибран.

Не може да повлияе това на на амбициите ни. Отборите в “Б” група са конкуретни. Още другия мач излизаме за победа, има 4 мача още и ще видим какво ще стане”, заяви Димитров.