Индонезия и Тайланд си спретнаха здрав бой във финала на Югоизточните Азиатски Игри (видео тук)

Индонезия победи Тайланд с 5:2 след продължения във финала на Югоизточните Азиатски Игри, като според правилата  на турнира отборите бяха представени от младежките си формации - с футболисти до 22-годишна възраст.

По-интересното обаче беше масовия бой, който си спретнаха футболистите и щабовете на двата отбора.

На два пъти тимовете влязоха в сериозни физически сблъсъци помежду си - първо, след като Тайланд вкара късен изравнителен гол в добавеното време на редовната част, и отново, когато Индонезия поведе с 3:2 в първата минута на продълженията. В крайна сметка се наложи намесата на органите на реда.

Мачът завърши с цели 14 жълти и 4 червени картона - един за Индонезия и три за тайландците, които завършиха с осем души на терена.

След  мача от футболната асоциация на Тайланд заяви: "Асоциацията би искала да изрази разочарованието си и да се извини за хаотичния инцидент, който се случи извън терена. Ще бъде създадена комисия, която да разследва всички замесени и ще има наказание. Няма да има защита за замесените”. Старши треньорът на Индонезия също изрази съжаление от случилото се.