Бедзеки: Най-после ще мога да обръсна мустака си

Марко Бедзеки спечели Гран При на Франция, а за него това бе втора победа от началото на сезон 2023 в MotoGP.

Веднага след финала пилотът на VR46 Дукати даде своето телевизионно интервю. В него той разкри, че днес е имал допълнителна мотивация да спечели днес, а именно един облог. Според този бас италианецът е трябвало да си пусне мустак, който да може да обръсне чак когато спечели състезание.

Почти безгрешен Бедзеки спечели Гран При №1000 в MotoGP, Баная отново не завърши

„Да бъде най-бързият в неделя е фантастично, най-вече защото сега ще мога да обръсна мустака си, който не харесвах, но басът си е бас. Състезанието беше фантастично, стартирах много добре и беше по-лесно да се борим в групата, отколкото вчера. След като поведох се опитах да вляза в ритъм, имах много добро усещане върху мотора. Посвещавам тази победа на всички в отбора и на феновете ми“, заяви Бедзеки.

Пълно класиране при пилотите в MotoGP след Гран При на Франция

Със своя успех на „Бугати“ той се доближи на само точка зад Франческо Баная в битката за световната титла. Действащият шампион не финишира днешното състезание след контакт с Маверик Винялес още в петия тур. Двамата ще продължат своята битка в домашната си Гран При на Италия, която ще се проведе между 9 и 11 юни на пистата „Муджело“.