Арда помете Локомотив (София)

Арда победи категорично Локомотив (София) с 3:0 в двубой от първия кръг на плейофната група с отборите между седмо и десето място. Преслав Боруков (37) беше точен за домакините, а Станислав Иванов (44) удвои. Илия Юруков (69) сложи точка на спора с хубав удар от далечна дистанция. Мачът в Кърджали бе ръководен от Никола Попов, като имаше голяма вероятност двубоят да не се проведе заради нежеланието на ръководството на домакините Васимир Ел-Хатиб да бъде на ВАР. В минутите преди мача от Арда забавиха сериозно обявяването на своя стартов състав.

Само преди седмица двата отбора се изправиха един срещу друг в последния кръг от редовния сезон и завършиха наравно (1:1). И домакините, и "железничарите" ще търсиха задължителен успех днес, за да съхранят шансове за седмата позиция, която дава право на участие в бараж за евротурнирите.

"Сините" вече са в серия от пет поредни шампионатни срещи без загуба, но записаха три равенства в последните си три мача. Локомотив (Сф) пък няма успех вече пет последователни двубоя в efbet Лига, в които тимът на Станислав Генчев има четири загуби.

В 14-ата минута Ел Мами Тетах шутира високо над вратата на гостите. Минута по-късно топката премина опасно над горната греда на вратата на Локомотив след шут на Радослав Цонев, който се отби в главата на Мартин Райнов. Отново Цонев беше близо до гола с удар с левия крак, при който Александър Любенов трябваше да се намесва.

В 23-ата минута Лука Иванов се оказа последна преграда пред гола за Радослав Цонев. От последвалия корнер и след двоен рикошет Пламен Крачунов уцели страничната греда на гостите.

В 37-ата минута Арда поведе в резултата след ужасяваща грешка на защитата на Локомотив. Мики Орачев върна топката назад към Марио Петков при изпълнение на статично положение. Пасът не бе никак добър и свари неподготвен централният бранител, а от всичко това се възползва Преслав Боруков, който дебнеше за такава неточност. Нападателят излезе сам срещу вратаря и прати топката в мрежата.

В 41-вата минута Крачунов се бе позиционирал на втора греда и нанесе удар с глава, който не бе точен. Минута преди края на първото полувреме Арда удвои преднината си, а Преслав Боруков бе в основата на попадението. Той нахлу мощно в наказателното поле и пусна успореден пас към Станислав Иванов. В първия момент крилото се засуети, но в крайна сметка не сбърка на метър от голлинията.

С малко повече късмет Локомотив можеше да върне едно попадение в 51-вата минута. Шут на Юли Ненов беше блокиран от Желев, но топката описа коварна парабола и премина много опасно покрай гредата. В ответната атака Александър Любенов парира силен удар на Преслав Боруков. Стражът се отчете със страхотно спасяване в 54-ата минута след удар на Боруков с глава. Нападателят засече добро центриране от левия фланг на Станислав Иванов, но вратарят на "железничарите" внимаваше.

В 59-ата минута Любенов затвори ъгъла на вратата си, за да блокира удар на Ел Мами Тетах. В 69-ата минута Илия Юруков сякаш сложи точка на спора с мощен шут от далечна дистанция, насочен точно в долния ляв ъгъл на вратаря.

В заключителните минути Карлос Франса проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде към Станислав Костов. Нападателят шутира от движение, но право в ръцете на Господинов. В 87-ата минута Тунгара прати топката в мрежата на Локомотив за четвърти път. При паса на Светослав Ковачев към бившия футболист на Берое се оказа, че Тунгара е бил в положение на засада и голът не бе зачетен.

В 90-ата минута шут на Ковачев премина на сантиметри от страничната греда.

АРДА - ЛОКО (СОФИЯ) 3:0
1:0 Преслав Боруков (37)
2:0 Станислав Иванов (44)
3:0 Илия Юруков (69)

Стартови състави:

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тугнара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Щруков, 99. Станислав Иванов;

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 15. Лука Иванов, 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев, 39. Антонио Вутов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов, 13. Селсо Рапосо, 29. Станислав Костов, 7. Александър Александров;

НАЧАЛО: 17:45 часа
СЪДИЯ: Никола Попов