Локо (София) и Арда приключиха редовния сезон с хикс, ВАР умува седем минути за гол

Отборите на Локомотив (София) и Арда приключиха редовния си сезон в efbet Лига с равенство - 1:1. В мача от 30-ия кръг на шампионата Абубакар Тунгара откри резултата за гостите, а Франса изравни. Попадение за тима от Кърджали пък бе отменено заради засада след дълго преглеждане от ВАР.

Двата тима са съседи в класирането, като ще се опитат да достигнат до седмата позиция в класирането, което да им даде право на участие в баража за Европа. Към момента Арда е осми с 42 точки, а Локо е девети с 38.

Гостите започнаха по-добре срещата и атаките им изглеждаха по-опасни. Така логично в средата на първата част Арда поведе в резултата. Станислав Иванов получи топката по лявото крило и нахлу в наказателното поле, след което с прострелен пас предостави топката на празна врата на Абубакар Тунгара, който откри.

19 Локомотив (София) 1:1 Арда

В 33-ата минута Локомотив можеше да изравни резултата след хубав удар на капитана Красимир Милошев, но Анатоли Господинов изби в ъглов удар.

Втората част започна равностойно, като и двата тима имаха по няколко добри атаки, които обаче не доведоха до резултат.

В 67-ата минута обаче Локомотив изравни. Селсо Рапосо добре залъга двама съперници по левия фланг и центрира отлично към Франса, който с глава добре насочи топката неспасяемо за Господинов.

Три минути по-късно дойде най-дискусионната ситуация в срещата. След центриране на Радослав Цонев от фаул Пламен Крачунов прати топката към вратата, където Преслав Боруков я засече от голлинията в мрежата. След дълги прегледи от страна на ВАР, продължили седем минути, попадението бе отменено заради засада на централния защитник.

До края на мача отново Арда бе близо до попадение, но вратарят Бубакар Гайе се намеси решаващо, за да спре попадение във вратата си след удар на Тунгара.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:1 АРДА
0:1 Тунгара (26)
1:1 Франса (67)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гайе, 22. Найденов, 3. Петков, 89. Матеус, 13. Рапосо, 26. Милошев, 8. Райнов, 94. Ненов, 70. Бакалов, 44. Кацаров, 29. Костов

АРДА: 1. Господинов, 2. Али, 6. Крачунов, 77. Юруков, 20. Лозев, 21. Цонев, 7. Тунгара, 17. Коконов, 25. Тетах, 99. Иванов, Н’Диайе

Снимки: Владимир Иванов