Спортист (Своге) поглежда към елита след победа над Марица

Отборът на Спортист (Своге) победи с 2:0 Марица в мач от 30-ия кръг на Втора лига. Двубоят бе своеобразна директна битка за доближаване до влизане в efbet Лига.

С успеха си днес Спортист заема трета позиция, поне временно, с актив от 47 точки. Марица пък остава шести с 44.

Резултатът бе открит от домакините в 14-ата минута. Тогава Соломон Джеймс допусна груба грешка и реши да залъгва в наказателното си поле и последва грешен пас, който се оказа отлична възможност за Георги Николов, който без да се бави прониза вратата.

В 38-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Рейд на Георги Николов бе спрян с карате подсечка от Йордан Пейчинов току в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Илия Русинов и хладнокръвно реализира.

През втората част Марица опита да постигне някакъв обрат, но домакините действаха стабилно в защита и не позволиха да има кой знае колко опасности пред Мартин Величков. Едва в края на мача Веселин Марчев можеше да намали, но акробатичният му удар бе спасен с вещина от стража.

СПОРТИСТ 2:0 МАРИЦА
1:0 Николов (14)
2:0 Русинов (38-д)

СПОРТИСТ: 1. Величков, 5. Пушкаров, 22. Чиликов, 6. Георгиев, 16. Костов, 23. Чатов, 8. Семерджиев, 17. Тазути, 15. Николов, 10. Русинов, 21. Бастунов

МАРИЦА: 86. Николов, 22. Иванов, 20. Пейчинов, 5. Аврамов, 23. Джеймс, 28. Апостолов, 15. Димитров, 30. Алиев, 10. Марчев, 7. Вешев, 17. Домовчийски