Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Евертън разпиля като гост Брайтън и направи огромна крачка към спасението си

Евертън направи огромна крачка към спасението си, след като направи изключителен мач и разби с 5:1 като гост Брайтън в среща от 35-ия кръг на Премиър лийг. В герои за “карамелите” се превърнаха малиецът Абдулай Дукуре (1’, 29’) и Дуайт Макнийл (76’, 90+6’), които реализираха по две попадения за тима си, а автогол си вкара и стражът на “чайките” Джейсън Стийл (35’). За Брайтън се разписа аржентинският национал Алексис Мак Алистър (79’).

Мачът започна отлично за гостите, които реализираха още в 34-тата секунда на мача. Доминик Калвърт-Люин проби отдясно и подаде към Абдулай Дукуре, който реализира за 0:1 в самото начало на мача. Евертън продължи по-добра си игра и нанесе втори удар. В 29-ата минута след добра контраатака Дуайт Макнийл нахлу отляво и центрира към Дукуре. Малиецът намери чудесно топката от воле и реализира втория си гол в мача за 0:2.

Шест минути по-късно дойде и третото попадение за “карамелите”. При нова добра атака на Евертън, Дуайт Макнийл навърза няколко футболисти на Брайтън и отправи шут, който се удари във вратаря на Брайтън Джейсън Стийл и влетя в мрежата.

През втората част Брайтън опита да върне поне почетно попадение, като мениджърът на “чайките” Роберто де Дзерби направи цели 4 смени на почивката. Така в началото на втората част влезлият след почивката Соли Марч от домакините имаше удобна възможност, но шутът му бе спасен от Джордан Пикфорд.

Въпреки посъбуждането на Брайтън обаче след нова страхотна контра направилият отличен мач Дуайт Макнийл получи добра топка от Алекс Иуоби финтира защитата на “чайките” и вратаря Стийл и с лекота чукна топката в мрежата за 0:4 в 76-ата минута. Три минути по-късно аржентинският национал Алексис Мак Алистър вкара почетното попадение за домакините за 1:4. В последните секунди на мача феноменалният в този мач Дуайт Макнийл направи страхотен индивидуален рейд и с бомбен шут с левия крак оформи крайното 1:5 за “карамелите”.

Така Евертън записа едва втората си победа в последните си 12 мача, като това бе първи успех като гост в Премиър лийг от октомври миналата година, когато спечелиха с 2:1 Саутхамптън. С победата “карамелите” се измъкнаха от зоната на изпадащите и изпревариха Лестър и Лийдс, като тимът  вече е с 32 точки - с две повече от конкурентите си за оцеляване. Брайтън пък записа първо поражение в последните си шест домакинства, като отборът остава на 7-о място, като пропусна да изпревари Тотнъм.