Бивши звезди на Арсенал и Ливърпул донесоха немислим обрат на Лион, двама вкараха по четири

В един от най-великите двубои в историята на френското първенство Лион надви Монпелие с 5:4, след като около половин час преди края губеше с 1:4. Цели четири гола за домакините заби капитанът Александре Лаказет, а един добави друго популярно име - Деян Ловрен. Четири попадения обаче реализира и Ели Уаи от състава на гостите.

Тази победа съхрани шансовете на “хлапетата” в борбата за участие в евротурнирите, като до края остават четири кръга. Монпелие пък не играе за нищо.

Лаказет изведе Лион напред след 31 минути, но още преди паузата Уаи заби два гола в рамките на секунди, с което гостите се оттеглиха на почивка с аванс.

Нови два бързи гола на 20-годишния французин в 53-тата и 55-ата минута привидно решиха всичко още на този етап от мача.

Скоро след това обаче - в 59-ата минута, Лаказет намали на 2:4. В 70-ата се разписа и бившият бранител на Ливърпул Деян Ловрен - 3:4.

Трилърът продължи с попадение на Лаказет за 4:4 в 82-рата и всички на стадиона вече предвкусваха невероятния обрат.

Той стана факт чак в десетата минута на добавеното време, когато бившият нападател на Арсенал реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

Снимки: Imago