Хебър разпиля Локо (Сф) в "Надежда" и записа първа победа под ръководството на Пенев

Хебър постигна изключително важна победа с 4:1 в гостуването си на Локомотив (София) в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Гостите стигнаха до обрат и грабнаха първи успех под ръководството на Любо Пенев, който днес записа мач номер 150 в българския елит. Двубоят бе изпълнен с доста положения, като може да се каже, че през първата част домакините бяха по-активни, но през втората Хебър натисна и стигна до победата. Първо Антонио Вутов даде аванс на “железничарите” от дузпа в 15-ата минута, но в края на първата част Стефан Цонков изравни след корнер (45’). През второто полувреме “зелените” сложиха точка на спора след нови три попадения - автогол на Марио Петков (66’) направи резултата 1:2, а в края на мача Георги Търтов (88’) и Анте Живкович (94’) решиха всичко.

Любо Пенев пред мач номер 150 в родния елит

Хебър стартира по-настъпателно и първият удар в двубоя бе в тяхна полза, след като Николай Николаев стреля от дистанция във 2-ата минута, но неточно. В 4-ата минута обаче Локомотив успя да открие. След дълго подаване напред топката стигна до Петър Дебърлиев, който обаче се забави и не улови навреме топката. Това позволи на Карлос Франса да го атакува и да отнеме кълбото от ръцете му, а след това необезпокояван да вкара на празна врата. За щастие на гостите обаче бе маркирана засада и така попадение бе отменено.

В 15-ата минута обаче резултатът бе открит. Локомотив получи правото да изпълни пряк свободен удар, след който последва центриране в наказателното поле. Там Дуарте овладя, но при опита си да се обърне бе спънат от Октай Хамдиев, което накара реферът да покаже бялата точка. С дузпата се нагърби Вутов, който с доста прецизно изпълнение даде аванс на своя тим - 1:0.

Лошите новини за Хебър не спряха дотук, след като малко по-късно грешникът до този момент за отбора Октай Хамдиев получи неприятна контузия. Халфът не успя да продължи участието си и беше принудително заменен в 20-ата минута.

Малко по-късно се получи опасна ситуация в наказателното поле на гостите. Голмайсторът Вутов се пребори на аутлинията с Цонков и опита ниско подаване в малкото наказателно поле, където Николаев пресече. След спряната опасност, с второто си докосване по топката, футболистът на Хебър върна на вратаря Дебърлиев, който улови, а това предизвика претенции за непряк свободен удар от страна на "червено-черните".

21 Локомотив (София) 1:4 Хебър (Пазарджик)

В 25-ата минута Дебърлиев трябваше да показва рефлекс и да избие доста опасен удар на Франса. В следващите минути атаки имаше и към двете врати, но по-опасните положения бяха пред вратата на Хебър.

По всичко личеше, че домакините ще се оттеглят с аванс на почивката, но дълбоко в добавеното време на първата част “зелените” получиха правото да изпълнят ъглов удар. След центриране в наказателното поле Стефан Цонков успя да засече на близката греда и вкара за 1:1.

В първите минути на втората част Хебър можеше да стигне и до втори гол. След центриране от пряк свободен удар Валпорт се откъсна от защитата и скочи с краката напред с идеята да засече топката, но се размина на сантиметри с нея. Интензивните минути продължи, като Гайе трябваше да спасява удар с глава на Цонков от близка дистанция. В 52-ата минута пък Кацаров стреля коварно от границата на наказателното поле, но Дебърлиев отново показа рефлекс и изби.

В следващите минути играта се понакъса и успокои, като по-сериозни положения нямаше. Така се стигна до 66-ата минута, когато Хебър успя да стигне до пълен обрат. При една от атаките Георги Търтов притесни вратаря на Локомотив, който не успя да улови топката и я изпусна. Кълбото обаче се озова в краката на Марио Петков, който се беше засилил и нелепо го вкара в собствената си врата.

В следващите минути Хебър продължи да бъде една идея по-активен и стигна до трети гол. В 88-ата минута Марсел подаде на Велпорт, който се обърна добре и стреля от удобна позиция, но нацели гредата. Топката все пак се озова в краката на Търтов, който навлезе към средата на пеналтерията и вкара за 3:1.

В 94-ата минута Хебър сложи точка на спора. При една от контраатаките си Лорен Марузин проби отдясно и навлезе в наказателното поле. След това чукна топката наляво към Анте Живкович, който на празна врата на сбърка и с последното отиграване в двубоя направи резултата 4:1.

С тези три точки Хебър се откъсва с 4 точки пред последния Спартак (Варна), заемайки предпоследната 15-та позиция. Локо (София) от своя страна вече математически няма шанс за топ 6, но няма как и да изпадне в долната половина на таблицата. Столичани са 9-ти с 37 пункта, на 8 точки от седмото място.

ЛОКОМОТИВ 1:4 ХЕБЪР

1:0 Антонио Вутов (15) - д.
1:1 Стефан Цонков (45+3)
1:2 Марио Петков (66) - авт.
1:3 Георги Търтов (88)
1:4 Анте Живкович (90+4)

Стартови състави:

Локомотив: 1. Бубакар Гайе, 22. Ивайло Найденов, 89. Матеус Роча, 13. Селсо Рапосо, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев, 39. Антонио Вутов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 33. Стефан Цонков, 44. Николай Николаев, 7. Стоян Стоичков, 8. Алехандро Гарсия, 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт.