ЦСКА 1948 ликува след зрелище в "Надежда", много голове, пропуски и червен картон белязаха мача

ЦСКА 1948 надигра с 3:2 Локомотив (София) като гост в първи полуфинален двубой от турнира за Sesame Купа на България. Ивайло Найденов откри резултата в 17-ата минута. Гостите осъществиха пълен обрат в рамките на 120 секунди. В 30-ата минута Сидклей изравни, а две по-късно Радослав Кирилов вкара ново попадение. Педриньо отбляза трети гол за своите в 41-ата минута, а Давид Малембана оформи крайното 2:3 в 50-ата минута.

21 Локомотив (София) 2:3 ЦСКА 1948

Срещата бе изпълнена с много емоции и както ЦСКА 1948 можеше да спечели с далеч по-сериозна разлика, така футболистите на Станислав Генчев имаха шансове да стигнат до равенството. За това спомогна и изгонването на Симеон Петров в 76-ата минута, който напусна терена след няколко ненужни фала в средата на терена.

Гостите бяха без някои от основните си футболисти. Умарбаев и Даскалов пропуснаха мача поради наказания, а Чочев, Карагаран, Перейра и Бидунга са контузени.

Двайсет и три секунди след началния съдийски сигнал гостите спечелиха корнер. Неговото изпълнение бе забавено с повече от две минути, тъй като запалянковците на домакините издигнаха транспарант с катерица, който блокира работата на една от камерите на ВАР. Малко по-късно плакатът бе свален и двубоят продължи.

В 9-ата минута Русев центрира опасно, Диков отклони с глава към задната греда, където сантиметри не достигнаха на Октавио да засече топката от метър пред голлинията.

И когато ЦСКА 1948 имаше известно предимство, дойде грешката на Наумов в 17-ата минута, тъй като стражът на "червените" не изби по най-добрия начин центриране на Ненов. Топката попадна в краката на непокрития Найденов, който я изпрати в празната врата.

В 29-ата минута Русев получи извеждащ пас в наказателното поле на противника и намери отлично непокрития Диков. Таранът направи по-трудното и не реализира от 5 метра фронтално срещу вратата.

Секунди по-късно натискът на ЦСКА 1948 даде резултат. Сидклей получи пред наказателното поле на Локо, финтира футболист на "железничарите" и след удар с десния крак изравни.

Само 120 секунди по-късно, в 32-ата минута, футболистите на Тодор Янчев осъществиха пълен обрат. Той дойде след атрактивен удар от воле на Кирилов.

Малко по-късно Наумов изби в корнер изстрел, който бе насочен под гредата. ЦСКА 1948 отговори с опасен шут от фал на Сидклей, излязъл на сантиметри от горния ляв ъгъл.

По-добрата игра на гостите продължи и в 41-ата минута те вкараха трето попадение. Сред реализаторите се записа Педриньо, който намери долния десен ъгъл на Гай с шут по земя от 20 метра.

Две минути след почивката ЦСКА 1948 като по чудо не реализира още веднъж. Първо Гай спаси удар от два метра на Октавио, а после стрежът на Локо реагира блестящо и при добавката на Петров.

Секунди по-късно Петров направи невероятен пропуск с глава от три-четири метра.

Локо наказа пропуските на своя съперник, връщайки един гол в 50-ата минута. Негов автор стана Малембана, който се разписа с глава след центриране от корнер.

След втория гол Локо заигра по-добре от "червените". В тази част от двубоя завърналият се от наказание Петров извърши няколко нарушения и правилно бе изгонен заради два жълти картона в 76-ата минута.

Секунди след отстраняването му "железничарите" можеха да изравнят, но Сидклей изби от голлинията удар с глава на резервата Костов. В 81-ата минута Ненов отправи шут от далечна дистанция, а Нумов изби в корнер. Секунди по-късно Найденов се пребори с Фуртадо и се озова очи в очи с Наумов, но този път вратарят се справи блестящо и спаси.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА 1948 2:3

1:0 Ивайло Найденов 17
1:1 Сидклей 30
1:2 Радослав Кирилов 32
1:3 Педриньо 41
2:3 Давид Малембана 50

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. Гай, 22. Найденов, 33. Диас, 5. Малембана, 94. Ненов, 8. Райнов, 44. Кацаров, 39. Вутов, 70. Бакалов, 89. Матеус, 11. Франса

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей, 28. Ценов, 10. Русев, 99. Кирилов, 8. Педриньо, 55. Диков, 58. Октавио