Рексъм се завърна в професионалния футбол за радост на Райън Рейнолдс и Роб Макълхени

Петодивизионният Рексъм осъществи мечтата си да се завърне в професионалния футбол в Англия. Третият най-стар клуб в света спечели Националната лига с рекордните за англлийския футбол 110 точки и с това си осигури промоция в Лига 2. Така “червените дракони” ще играят в най-ниското ниво на професиония футбол на Острова за първи път от 2008 година насам.

Уелският клуб доби известност през последните три години, след като беше закупен от холивудските звезди Райън Рейнолдс и Роб Макълхени. Двамата бяха на клубния стадион “Рейскорс Граунд” в компанията на колегата им Пол Ръд при снощната домакинска победа с 3:1 над Боръм Ууд, която подпечата първата шампионатна титла на отбора от 45 години насам. В герой за Рексъм в двубоя се превърна техният нападател Пол Мълин (52’, 71’), който вкара втория и третия голове след почивката. Гостите откриха резултата още в първата минута чрез Лий Ндлову, а Елиът Лий изравни за домакините в 15-ата, за да дойдат по-късно двете попадения на Мълин.

Веднага след последния съдийски сигнал голяма част от феновете на Рексъм нахлуха на терена и започнаха големи празненства на стадиона и в града. По време на пресконференцията след мача на най-известния футболист на тима - бившия английски национал Бен Фостър, Рейнолдс нахлу в залата и поиска фланелката на своя вратар, който веднага му я подари.

Рексъм си гарантира първото място в Националната лига кръг преди края на сезона. Отборът е недостижим за втория Нотс Каунти, който ще трябва да участва в плеофите за промоция въпреки своите 106 точки. В последния кръг “червените дракони” ще могат да увеличат рекордния си актив от 113 точки, ако спечелят визитата си на Торки.

Снимки: Imago