Спартак (Плевен) наказа Спортист с три гола за 20 минути

Спартак (Плевен) победи с 3:0 Спортист (Своге) в двубой от 27-ия кръг на Втора лига. Домакините стигнаха до успеха в рамките на 20 минути в края на мача, когато паднаха и трите попадения. Гостите от своя страна могат да съжаляват, тъй като в голяма част от срещата имаха инициативата.

В началото на мача гостите взеха по-активна позиция и на няколко пъти направиха хубави атаки по посока на вратата на домакините, но не успяха да нанесат решаващ удар. Постепенно плевенчани изравниха действията на терена, но също не съумяха да създадат нещо опасно пред вратаря на Своге.

Втората част също започна равностойно, но в 71-ата минута домакините имаха шанса да открият резултата. Руси Чернаков стреля от границата на наказателното поле и успя да реализира.

Две минути по-късно Спартак успя да удвои. Васил Шопов намери в наказателното поле Боримир Карамфилов, който с с техничен удари реализира за 2:0.

Малко по-късно гостите имаха възможност да намалят изоставането си. Те получиха право да изпълнят дузпа, след като първоначално реферът отсъди нарушение на границата на наказателното поле, но след това се консултира с помощниците си и посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Николов, но Богомил Цинцарски спаси, последвалата добавка на Богдан Костов пък не успя да намери рамката на вратата.

В даденото от съдията продължение домакините стигнаха до трето попадение. Франк Есума стреля към вратата, но Ивайло Василев спаси. До топката обаче първи стигна Клаубер Сантана и реализира. Това бе и последното по-интересно събитие в мача.

С победата си днес Спартак (Плевен) вече има актив от 36 точки и заема девета позиция в класирането. Спортист пък пропусна да изпревари Крумовград на третото място и към момента остава четвърти с 43.

СПАРТАК (ПЛ) 3:0 СПОРТИСТ
1:0 Чернаков (71)
2:0 Карамфилов (73)
3:0 Клаубер (90+)

Стартови състави:

Спартак: 12 Богомил Цинцарски, 2 Димитър Калчев, 5 Иво Върбанов, 6 Виктор Иванов, 21 Валентино Макавеев, 3 Франк Ландри, 13 Алекс Чакъров, 18 Руси Чернаков, 19 Митко Русaнов, 11 Васил Божинов, 10 Васил Шопов;

Спортист: 33 Ивайло Василев, 16 Богдан Костов, 6 Дилян Георгиев, 21 Александър Бастунов, 22 Павлин Чиликов, 23 Симеон Чатов, 3 Петър Вуцов, 7 Слав Петков, 8 Владимир Семерджиев, 14 Лукас Мартинс, 15 Георги Николов.