Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Оцелул оцеля в трилър със Стяуа, Чунчуков не игра

Оцелул спечели с 3:2 домакинството си на Стяуа. Срещата бе от 2-рия кръг на шампионския плейоф в Лига 2 на Румъния. Мачът предложи доста емоции, а домакините за малко да изпуснат преднина от три гола. Българският нападател на гостите Цветелин Чунчуков не взе участие в двубоя.

Оцелул поведе с три гола през първото полувреме чрез Фатай в 14-ата и 21-вата минута и Урсу в 32-рата минута.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Домакините изглежда решиха, че са си свършили работата и отпуснаха газта, за което за малко да бъдат наказани. Стяуа бързо върна два гола чрез Стефан Бодистеаун в 51-вата и 59-ата минута. Гостите обаче нямаха сили за още едно попадение и трябваше да преглътнат загубата.

След тази победа Оцелул заема 3-тото място във временното класиране с 39 точки. Стяуа е лидер с 43 точки, но и мач повече от втория Политехника (Яш).