Автогол помогна на Лион да се настани в топ 6

Лион победи с 2:1 като гост Тулуза в откриващия мач от 31-ия кръг на Лига 1. Автогол на Логан Коща в 88-ата минута донесе успеха на "хлапетата". Преди това те поведоха с попадение от дузпа на Александре Лаказет, а Закария Абуклал изравни за домакините, които заемат 12-то място в класирането. Лион вече е шести, с равен брой точки със седмия Рен

Дузпата спечели Жефиньо в 33-ата минута. Младият нападател беше повален в наказателното поле, а Лаказет спокойно откри резултата със своя гол номер 19 през сезона. По този начин звездата на Лион се изравни на върха в листата на стрелците с Килиан Мбапе и Джонатан Дейвид, които също имат по 19 попадения.

Тулуза реагира подобаващо и възстанови равенството още до почивката. Бранко ван дер Боомен шутира от въздуха, топката беше изчистена пред голлинията, но при добавката на Абуклал спря в мрежата - 1:1. В началото на втората част домакините бяха близо до пълен обрат, но Антони Лопеш отрази удар на Уорън Каманзи.

До края на двубоя Лион доминираше. Веднъж гредата помогна на Тулуза след шут на Корентен Толисо, но в 88-ата минута пробив на Раян Черки и центриране към Лаказет принудиха Коща да прави отчаян шпагат. Топката обаче се отби от тялото на защитника и влезе във вратата на домакините.