Оксер с важна победа в битката за оцеляване

Оксер спечели важни три точки, след като не срещна затруднения при гостуването си на Аячо и го срази с 3:0. С тези три точки Оксер се вдигна с две места нагоре и вече е на 15-а позиция и на три точки от зоната на изпадащите.

Клермон също спечели като гост, като победи с 2:0 Троа, а Тулуза стигна до успех с 2:1 над Монпелие. Непобеден в седем мача след завръщането на Мишел Дер Закариан на пейката, Монпелие трябваше да напусне собствения си стадион "Ла Мосон" с наведена глава.

Излизането на носилка на капитана на Тулуза Брехт Дежаегер не се отрази, макар травмата да изглеждаше тежка. Тийс Далинга откри резултата след добра контраатака в 30-ата минута, а пет минути преди края Фарес Шайби удвои. Попадението на Ели Уахи в 88-ата минута единствено поддържаше кратка надежда, но напразно. Tулуза се изкачи до 12-то място в класирането на Лига 1 точно пред Mонпелие.

Брест пък взе важна точка след 1:1 при гостуването на Реймс, но се намира на първата позиция над зоната на изпадащите. Но гостите от Брест трябва да съжаляват, защото водеха от 6-ата минута с гола на Лийс Мелу, преди от дузпа в 90-ата минута Флоран Балогун да изравни резултата.