Локо (София) грабна победата и прекъсна положителната серия на Пирин

Локомотив (София) стигна до комфортна победа с 2:0 в домакинството си на Пирин (Благоевград) в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Двата тима не изиграха много атрактивен мач, но може да се каже, че домакините стигнаха заслужено до победата, след като бяха по-опасни през почти цялата среща. Дейвид Малембана откри в края на първата част (45'), а Антонио Вутов подпечата успеха след точно изпълнена дузпа (86'). По този начин серията от четири поредни двубоя без загуба на "орлетата" бе прекъсната и те остават на 14-ата позиция в класирането.

Стойчо Стоилов се появи в "Надежда"

Първите 10-ина минути в "Надежда" не продоставиха нищо интересно за зрителите. Пирин владееше малко повече топката и имаше няколко потенциално добри атаки, които обаче не доведоха до нищо. В 12-ата минута дойде първата по-интересна ситуация в двубоя. Карлос Франса получи подаване, обърна се добре, напредна с топката в крака, излъга защитник на Пирин и стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче се оказа неточен.

18 Локомотив (София) - Пирин

След това положение Локомотив започна да оказва натиск над гостуващия тим и да създава повече положение. И те обаче не довеждаха до нищо по-опасно, което да налага намесата на Максим Ковальов. В 34-ата минута Макрецкис опита късмета си от дистанция, но прати кълбото над напречната греда.

Последваха нови скучни минути, в които битката се водеше главно в средата на терена. По всичко личеше, че двата тима ще се оттеглят при равен резултат на почивката, но се стигна до изпълнение на два корнера в полза на Локомотив. При първия удар на домакините бе блокиран от защитник на гостите, но при втория Антонио Вутов центрира добре към Дейвид Малембана, който намери хубаво топката и я прати в мрежата на Ковальов - 1:0.

Второто полувреме стартира с натиск на "железничарите", но подобно на първата част не се стигна до интересни положения в първите минути. В 58-ата Мартин Райнов стреля от дистанция, но в аут. Първата по-сериозна възможност за Пирин одйде в 63-ата минута. След дълъг пас напред Йорданов успя да играе с глава и да намери Кондраков. Той направи няколко крачки и стреля от границата на пеналтерията, но Гайе улови.

В 86-ата минута Карлос Франса бе изведен отдясно и проби към наказателното поле. Там обаче бе изблъскан от Иван Тасев, което накара главният съдия да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Антонио Вутов, който не сбърка и покачи резултата до 2:0.

До последния съдийски сигнал двубоят се доиграваше, като нито един от двата тима не организира нещо интересно. Така домакините стигнаха до заслужен успех.

С тези три точки Локо (София) се изкачва до осмото място 37 пункта. "Железничарите" са на 5 точки от топ 6, но тепърва предстои да се изиграят и останалите мачове от кръга. Пирин от своя страна, както вече стана ясно, се намира на 14-ото място с 21 пункта. "Орлетата" са на 9 точки от последния Спартак и на 6 от Ботев (Пловдив), който е първият тим над опасната зона.

ЛОКО (СОФИЯ) 2:0 ПИРИН

1:0 Дейвид Малембана (45)
2:0 Антонио Вутов (86) - д.

Стартови състави:

Локомотив: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана, 94. Юлиан Ненов, 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 8. Мартин Райнов, 11. Карлос Франса;

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 14. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 72. Раян Сенхаджи, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 9. Преслав Йорданов, 20. Чебраилс Макрецкис.

Снимки: Борислав Цветанов