Вяло начало, буен край в Благоевград! Пирин не се даде на Арда

Пирин (Благоевград) и Арда (Кърджали) завършиха 1:1 в предпоследния двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Преди почивката играта беше скучна, но с напредването на втората част това се промени. В 64-ата минута Радослав Цонев откри резултата с точен удар от дузпа, дошла след консултация на съдията Кристиян Колев с VAR. Имаше опасност джобчето с картони на рефера да се скъса от бъркане - цели 12 пъти. Към края на мача Илия Юруков от Арда беше изгонен с втори жълт картон и това окрили "орлетата". В 93-ата минута Преслав Йорданов намери мрежата зад Анатоли Господинов с хубав изстрел с глава и донесе точката на момчетата на Христо Янев.

В осмата минута Господинов трябваше да спасява мрежата си за първи път. Иван Тасев от "орлетата" проби към наказателното поле на гостите, шутира, но бившият вратар на ЦСКА улови топката. В 15-ата минута Абубакар Тунгара пропусна златен шанс да открие резултата. Футболистът от Мали се справи с младока Мартин Бачев в наказателното поле на Пирин, преодоля и стража Янко Георгиев, но изстрелът му намери левия страничен стълб.

Последваха скучни минути на терена на стадион "Христо Ботев". В 33-ата минута Александър Тунчев трябваше да прави принудителна смяна - на мястото на контузилия се Абубакар Тунгара влезе френският халф Шахредин Бухолда. В 38-ата минута десният бек на "орлетата" Вячеслав Велев сътвори добър пробив, последван от удар, но Анатоли Господинов спаси без проблеми.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. След десетина минути игра обаче Янко Георгиев трябваше да отбива изстрел на Шахредин Бухолда. Последва ъглов удар, след който французинът отново потърси гола, а при създалото се разбъркване топката срещна ръката на Славчо Шоколаров. Реферът Колев имаше нужда от допитване до VAR, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Радослав Цонев, който опъна мрежата с прецизен шут - 1:0 за тима от Кърджали

Малко по-късно Илкер Будинов можеше да засече техничен пас на Славчо Шоколаров в пеналтерията на Арда, но малко щастливо топката се спря в лицето на излезлия вратар Господинов. В 82-ата минута "зелено-белите" имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на гостуващия състав, но след преглеждане на положението с VAR съдията даде знак играта да продължи.

Преди да се допита до буса със своите помощници, арбитърът показа втори жълт картон на полузащитника на Арда Илия Юруков, което очаквано даде импулс на играчите на Янев. Последва домакински натиск, който доведе до изравнителен гол в 93-ата минута. Резервата Преслав Йорданов зарадва трибуните с точен удар с глава след корнер - 1:1!

Така благоевградчани спечелиха важна точка в борбата за оцеляване, а публиката изпрати с аплодисменти Ицо Янев и отбора му. Арда пък загуби важни две точки в преследването на седмото място и баража за Лигата на конференциите.

ПИРИН 1:1 АРДА

0:1 Радослав Цонев (64 - дузпа)
1:1 Преслав Йорданов (90+3)

Стартови състави:

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Димитро Семенив, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 17. Илкер Будинов, 10. Славчо Шоколаров, 20. Чебраилс Макрецкис, 72. Раян Сенхаджи, 19. Вячеслав Велев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

СЪДИЯ: Кристиян Колев
СТАДИОН: “Арена Арда”, Кърджали
НАЧАЛО: 17:30 часа