Важна победа за Щутгарт в битката за оцеляване след голово шоу в Бохум

Щутгарт победи като гост Бохум с 3:2 в мач от 27-мия кръг на Бундеслигата и постигна важна победа в битката за оцеляване. Голове на Хироки Ито (14’), Сехру Гираси (60’) и Йоша Ваньоман (63’) донесоха успеха на “швабите”, а за домакините точни бяха Кевин Щьогер (58’-дузпа) и Филип Хофман (85’).

Щутгарт откри резултата в 14-ата минута. Борна Соса центрира, защитникът на Бохум Ерхан Машович изчисти лошо топката, която попадна на крака на Хироки Ито, който с бомбен удар с левия крак не остави никакви шансове  на стража на домакините Мануел Риман. Бохум опита да реагира, но освен един удар с глава на Такума Асано в 28-ата минута не успяха да създадат много опасности пред вратата на “швабите”.

В началото на втората част Щутгарт пропусна страхотна възможност. В 51-вата минута Йоша Ваньоман направи впечатляващ рейд и премина няколко защитници на Бохум, но от непосредствена близост стреля право в тялото на вратаря Риман. Шест минути по-късно при атака на домакините Енцо Мило задържа Филип Фьорстер в наказателното си поле и реферът Франк Виленборг посочи бялата точка. Кевин Щьогер реализира от дузпата с лекота и така в 58-ата минута Бохум възстанови равенството - 1:1.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, след катов ответната атака Борна Соса центрира и централният нападател на Щутгарт Сехру Гираси с лекота чукна топката в мрежата, оставен абсолютно непокрит - 1:2 за “швабите” в 60-ата минута. Само три минути по-късно гостите нанесоха още един удар по амбициите на Бохум. Енцо Мило центрира, вратарят Мануел Риман излезе неразчетено и бе надскочен от Йоша Ваньоман, който реализира с глава - 1:3 за Щутгарт.

Бохум опита да се отърси от шока след получените бързи попадения, като в 71-вата минута Герит Холтман стреля опасно след добро центриране на Такума Асано, но Фабиан Бредлов спаси. Натискът на домакините все пак даде резултат, кати пет минути преди края Филип Хофман намали на 2:3, след като получи добро подаване от Филип Фьорстер. Щутгарт пък пропусна да реши всичко в 89-ата минута, когато резервата Силас Вамангитука остана сам срещу Мануел Риман, но стражът спаси и донякъде изкупи грешката си за третия гол на “швабите”. В последните секунди на мача се стигна и до сериозно спречкване между двата тима, което бе очаквано предвид големия залог на срещата.

С успеха си Щутгарт се изкачи в таблицата и вече не е на последното място в класирането, като поне временно е на 16-ата позиция. Тимът записа първата си победа в последните си шест мача в Бундеслигата, като освен това се класира за полуфиналите на Купата на Германия. Бохум пък записа първата си загуба в последните си четири мача за първенство, като тимът е непосредствено над днешния си си съперник и има 3 точки повече от него.

Снимки: Imago