Първа изява на новото ръководство на Федерацията по Вдигане на тежести

Етър се справи с Янтра, Мартин Тошев блесна с красив гол

Отборът на Етър постигна важен успех с 3:1 над Янтра (Габрово) в сблъсъка от 25-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите от Велико Търново реализираха Мартин Тошев (8, 38-дузпа) и Мартин Моран (85), а точен за "белите" бе Иван Василев (55).

Резултати и голмайстори във Втора лига

Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута. Нападателят на гостите от Велико Търново Мартин Тошев успя да донесе преднина на своя тим с изключителен удар от малък ъгъл.

Малко по-късно Тони Иванов получи добра възможност да изравни резултата, но крилото на Янтра стреля далеч от целта.

В 37-ата минута Кольо Станев спечели дузпа, която бе направена от бранителя Константин Иванов. Зад топката застана Мартин Тошев. Опитният стрелец не пропусна да забие своя втори гол в мрежата на Петър Иванов.

В последните секунди на първото полувреме Мариян Иванов можеше да сложи точка на спора, но опитният футболист от много близка дистанция не успя да прати кълбото в мрежата.

Десет минути след началото на втората част габровци успяха да намалят резултата. Добромир Бонев намери с дълъг пас по въздуха Петър Казаков отдясно в наказателното поле, който стигна почти до аутлинията и пусна топката по тревата, където на първа греда Иван Василев засече във вратата на Славков.

В 78-ата минута футболистите на Янтра вкараха топката във вратата на гостите за втори път, но голът не беше зачетен. Точен бе Ивайло Михайлов, но страничният съдия вдигна флага за засада.

В 85-ата минута Мартин Моран оформи крайния резултат в дербито от Втора лига. Атакуващият футболист надбяга защитата на "белите", след което без проблем матира и стража на домакините, за да донесе важни три точки на Етър.

По този начин отборът на Емануел Луканов остава на втората позиция с актив от 49 точки. Янтра пък се намира на 12-о място с 28 пункта.

ЯНТРА - ЕТЪР 1:3

0:1 Мартин Тошев (8)
0:2 Мартин Тошев (38-дузпа)
1:2 Иван Василев (55)
1:3 Мартин Моран (85)

Стартови състави:

Янтра: 12. Петър Иванов, 21. Божидар Томовски, 5. Михаил Минков, 4. Константин Иванов, 27. Георги Върбанов, 24. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 6. Петър Казаков, 22. Добромир Бонев, 10. Тони Иванов, 9. Иван Василев

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 7. Кольо Станев, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев, 15 Георги Ангелов, 23. Христо Митев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 28. Николай Янков, 29. Янко Ангелов