Етър наказа грешките на Беласица и доближи върха във Втора лига

Етър победи Беласица у дома с 2:0 в дербито на 24-тия кръг на Втора лига. С успеха "болярите" се доближиха на 4 точки от лидера в класирането ЦСКА 1948 ІІ, който по-рано днес загуби своя мач.

Отборът на Емануел Луканов беше по-добрият на терена и след две грешки на противника стигна до ценни три точки. Капитанът на домакините Даниел Младенов откри резултата в 34-ата минута, а към края на срещата Хавиер Бетегон (87’) подпечата победата.

Беласица остава на седмата позиция с актив от 35 точки, а в следващия кръг "комитите" гостуват на Миньор (Перник). Етър пък ще се изправи срещу Янтра в Габрово.

Срещата във Велико Търново започна равностойно, като липсваха опасни положения пред двете врати в първия четвърт час.

В 19-ата минута Крум Стоянов открадна топката в близост до центъра, напредна в половината на гостите и подаде към Мартин Тошев, който стреля от движение. Ударът му бе отразен от противниковия страж, но при ситуацията бе маркирана засада, така че евентуално попадение нямаше да бъде зачетено.

Резултати и голмайстори във Втора лига

В средата на първата част Георги Ангелов се оказа на точното място в наказателното поле при корнер, но изстрелът му с глава премина над вратата.

В 34-ата минута тимът, воден от Емануел Луканов, излезе напред в резултата. Крум Стоянов центрира в наказателното поле, където стражът на "комитите" се сблъска със свой съотборник. Кълбото попадна в Даниел Младенов, който технично реализира в опразнената врата. Гостите изявиха сериозни претенции към главния съдия за нарушение, но такова не бе отсъдено - 1:0.

Футболистите на Етър започнаха по-агресивно след почивката и още в началото на второто полувреме Николай Янков отправи опасен удар, който профуча покрай левия страничен стълб.

До края на редовното време петричани се впуснаха в търсене на изравнителен гол, докато "болярите" изчакваха своите моменти на контраатака. Така се стигна до 87-мата минута, когато Хавиер Бетегон бе изведен зад гърба на защитата и след неубедителна изява на Мартин Русков се озова очи в очи с Кирил Георгиев и хладнокръвно пусна топката покрай него - 2:0.

ЕТЪР 2:0 БЕЛАСИЦА

1:0 Даниел Младенов (34)
2:0 Хавиер Бетегон (87)

Стартови състави:

ЕТЪР: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 23. Христо Митев, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев, 11. Даниел Младенов (К);

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 6. Симеон Бояджиев, 5. Мартин Русков, 8. Живко Димитров, 9. Мариян Вангелов, 17. Запро Динев, 19. Христо Петров, 20. Марти Таушанов (К), 22. Валентин Костов, 55. Владимир Гогов, 87. Атанас Чепилов.