Инфантино осъди насилието на мача между Фейенорд и Аякс

"Няма място за насилие във футбола", каза президентът на ФИФА Джани Инфантино по повод прекъснатия мач Фейенорд - Аякс, след като запалка бе хвърлена от трибуните и рани играч в полуфинала за Купата на Нидерландия в сряда.

Аякс триумфира в кърваво дерби с Фейенорд и достигна до финала за Купата на Нидерландия

"Такива инциденти нямат място в нашия спорт, нито в обществото", съжали шефът на международния футбол в профила си в Инстаграм. "На всички футболисти трябва да им бъде гарантирана сигурност, за да играят, и призовавам компетентните власти да осигурят спазването ѝ“, добави Инфантино.

Мачът бе прекъснат в 63-ата минута за почти половин час от съдията Алард Линдхут, след като хвърлена запалка от трибуните разкървави главата на капитана на Аякс - Дейви Клаасен. Амстердамци водеха с 2:1, като това бе и крайният резултат след подновяването на двубоя и така отборът се класира на финала срещу ПСВ Айндховен. Клаасен, който вкара втория гол за тима си, опита да продължи мача, но напусна няколко минути по-късно, като се държеше за главата.

Снимки: Imago