Аякс триумфира в кърваво дерби с Фейенорд и достигна до финала за Купата на Нидерландия

Аякс спечели голямото дерби с Фейенорд от 1/2-финала за Купата на Нидерландия и стана вторият финалист в турнира. Съставът от Амстердам се наложи с 2:1 в гостуването си на "Де Кайп", а мачът бе прекъснат за повече от 20 минути, след като Дейви Клаасен бе уцелен с предмет от трибуните и главата му бе разбита.

Аякс взе преднина рано в мача. Още в 14-тата минута след центриране отдясно двама защитници на домакините комично се сблъскаха в наказателното поле и позволиха на Душан Тадич да стреля във вратата и да отбележи за 0:1.

Ротердамци можеха бързо да се върнат в мача, но в 25-ата минута изстрел на Яханбакш се отби от гредата.

Фейенорд успя да възстанови равенството в 45-ата минута, когато след центриране отдясно Сантиаго Хименес с глава порази вратата на съперника за 1:1.

В 51-вата минута обаче Аякс си върна преднината. Дейви Клаасен бе най-съобразителен в едно меле пред вратата на съперника и вкара за 1:2.

В 63-ата минута Клаасен бе уцелен с предмет от трибуните и главата му бе разбита и от нея шурна кръв. Съдията спря мача, а двата отбора се прибраха в съблекалните. Наложи се човек от ръководството на Фейенорд да излезе на терена и да и призове привържениците да се въздържат от подобни хулигански прояви, а накрая двата тима все пак решиха да доиграят двубоя.

В оставащите минути резултатът не бе променен, след като Фейенорд удари втора греда чрез Хименес.

Все пак Аякс ликува с победата. Така амстердамци си уредиха среща с другия си голям враг ПСВ Айндховен на финала на турнира.

Тази седмица играйте в Carlsberg “Домът на феновете” с дербито от Премиър лийг между Ливърпул и Арсенал