Трети пореден успех за Ботев (Ихтиман) на Югозапад

Ботев (Ихтиман) постигна третата си поредна победа в Югозападната Трета лига, след като тимовете се разделиха на две. Воденият от Валери Свиленов отбор победи в регионално дерби Рилски спортист с 2:0. Головете за успеха реализираха Мартин Иванов и Петър Попадийн. С този успех тимът от Ихтиман е на 13-ото място с 24 точки, а самоковци са на 11-ото с 28.

Срещата започна с натиск на домакините, но Рилецо се справяше в отбрана. В 30-ата минута Мартин Иванов се отскубна от отбраната на гостите, но беше повален пред наказателното поле на гостите от последния в отбраната, което доведе до директен червен картон на играча от Самоков. От прекия свободен удар Балджийски нацели гредата, но Мартин Иванов стигна бързо до кълбото и се разписа, за да изведе отбора си напред в резултата.

През втората част отново Ботев владееше инициативата и почти през цялото време топката беше в половината на гостите. В последните минути Петър Попадийн завърши отлично атака на Ботев с мощен удар и оформи крайното 2:0.

Резултати и класиране след 25-ия кръг на Втора група на Югозападната Трета лига

В следващия кръг Ботев гостува в Доброславци на Надежда, а Рилски спортист е домакин на ЦСКА 1948 III. Мачовете са в събота (8 април) от 17:00 часа.