Дузпа в края издърпа Валенсия над чертата

Валенсия и Райо Валекано затвориха кръга в Ла Лига с напрегнат двубой, завършил 1:1. Санти Комесаня откри в полза на гостите в 9-ата минута и тимът на Андони Ираола удържа преднината си почти до края на мача. Финалният щурм на Валенсия все пак донесе изравнително попадение, дело на Джъстин Клуйверт от дузпа.

Равенството помогна на "прилепите" да напуснат зоната на изпадащите заради по-добрата си голова разлика от Еспаньол и Алмерия, които също имат по 27 точки. Райо заема 8-а позиция с актив от 37 точки, но няма победа в последните си 6 срещи и на практика вече не участва в битката за участие в евротурнирите.

"Пчеличките" наказаха груба грешка в защитата на Валенсия и поведоха с точен изстрел на Комесаня. Халфът на гостите се оказа напълно непокрит в наказателното поле и съумя да прати топката под плонжа на Гиорги Мамардашвили. В средата на полувремето Клуйверт можеше да се разпише, но Столе Димитроевски отрази удара му.

През второто полувреме Валенсия създаде доста положения. Кавани нямаше ден и беше заменен от Уго Дуро, а Димитроевски отново спаси изстрел на Клуйверт, който беше най-опасният футболист на "лос че". В 79-ата минута Иван Балиу игра с ръка в наказателното поле и Валенсия получи дузпа, реализирана от Клуйверт

Равенството на "Местайя" сложи край на серията на Райо Валекано от три мача без отбелязан гол. Валенсия пък пропуснаа да спечели трето поредно домакинство, а в следващия кръг съставът на Рубен Бараха ще има пряк двубой с друг тим, застрашен от изпадане - Алмерия.