Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след Гран При на Австралия

Световният шампион Макс Верстапен спечели своята втора победа за сезона във Формула 1 и увеличи своя аванс на върха в генералното класиране.

На „Албърт парк“ най-близкият преследвач на Верстапен в спора за титла, неговият съотборник Серхио Перес, финишира на петото място и записа най-бързата обиколка, с която си спечели една бонус точка. Мексиканецът стартира от бокса в Мелбърн и въпреки трудностите, които изпита в хода на дистанцията, стигна до челната петица.

Верстапен със заслужен триумф в маратонската Гран При на Австралия, драми и инциденти в самия край

Въпреки този си прогрес Перес регистрира загуба от 14 точки в спора за титлата и вече изостава с 15 от Верстапен. Трети в общото подреждане с пасив от 24 пункта от лидера е Фернандо Алонсо, който стигна до третото си поредно трето място през сезона.