Ботев (Пд) надви Пирин в контрола

Ботев (Пловдив) надви Пирин (Благоевград) с 3:1 в контролна среща, която се проведе на базата на БФС в столичния квартал Бояна. “Канарчетата” откри в 5-ата минута чрез Антоан Бароан от дузпа, а 7 минути по-късно Дани Кондраков се възползва от грешка на вратаря на пловдивчани и изравни.

Общинският съвет одобри сделката за Пирин - "орлетата" все по-близо до нови собственици

В 16-тата минута Ботев отново поведе, след като Акере преодоля Янко Георгиев отблизо, като преди това бе изведен с пас по левия фланг на пловдивската атака.

Третият гол за Ботев падна в 65-ата минута, когато Амаду Думбия се справи с Велев и отблизо простреля вратаря Ковальов в близкия ъгъл.