Регистрирай се в “Домът на феновете” и дай своите прогнози за дербито в Англия между Манчестър Сити и Ливърпул

Станахте ли вече част от фен общността на любимия си отбор в Carlsberg “Домът на феновете”? Регистрирайте се сега и “последвайте” любимия си отбор от Острова!

А ако сте фен на Манчестър Сити или Ливърпул, тази седмица Carlsberg ви дава възможността да покажете своите футболни знания като участвате в нашата "Мач игра” за двубоя между шампионите и мърсисайдци.

На най-верния фен на Ливърпул Carlsberg ще подари оригинална фланелка на отбора от сезон 2022/2023.

За целта трябва да познаете правилно 6 аспекта от срещата - резултат на полувремето, краен резултат, първи голмайстор, колко ъглови удара ще има в мача, както и това дали ще има дузпа или червен картон. Играйте още сега и докажете, че сте фенът, който най-добре познава английския футбол!

Сблъсъкът на "Етихад Стейдиъм" е много важен за целите на двата отбора. "Гражданите" не могат да си позволят да губят повече точки, защото в момента изостават на осем от лидера Арсенал, въпреки че имат и мач по-малко от "топчиите". Тимът на Джосеп Гуардиола бе в много добра серия преди паузата за националните отбори, след като постигна шест поредни победи, в които отбеляза 23 гола и допусна само едно попадение.

Ливърпул пък води люта битка за място в топ 4. В момента мърсисайдци изостават на седем точки от Тотнъм, но са и с два мача по-малко от "шпорите". Нюкасъл също е пред "червените", като "свраките" имат аванс от пет точки при равен брой изиграни срещи. От 1-ви до 9-и април включително тимът на Юрген Клоп трябва да гостува последователно на Манчестър Сити и Челси и да приеме Арсенал. Тези три мача са от ключово значение за отбора.

Съботният двубой ще бъде четвъртата среща между Манчестър Сити и Ливърпул през този сезон. Мърсисайдци спечелиха две от тях, след като триумфираха във финала за "Къмюнити Шийлд" и в първия двубой за първенството. През декември обаче Манчестър Сити спечели с 3:2 на 1/8-финалите на Купата на лигата.