Меси избухна с гол срещу Панама в първия мач на Аржентина след Мондиал 2022

Аржентина победи Панама с 2:0 в приятелска среща. Това бе първият мач на “гаучосите” след триумфа в Мондиал 2022.

Срещата отиваше към нулево равенство, но световните шампиони спечелиха с два късни гола. Първото попадение отбеляза 21-годишният младок Тиаго Алмада в 78-ата минута. Крайният резултат пък оформи Лионел Меси в 89-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Това бе неговият гол номер 800 в кариерата му.

За контролата освен Меси, Лионел Скалони бе привикал по-голямата част от героите, извоювали подвига в Катар в края на миналата година. В стартовата единайсеторка личаха имената на Родриго де Пол, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър, Хулиан Алварес и Анхел ди Мария.

Там бе включително и сърцатия вратар Емилиано Мартинес, който под въздействие на емоциите се разплака по време на изпълнението на националния химн на Аржентина преди началото на мача.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"