Северна Македония не допусна изненада срещу Малта

Националният отбор на Северна Македония постигна очаквана победа с 2:1 при домакинството си на аутсайдера Малта в първия им двубой от група С на евроквалификациите.

Югозападните ни съседи имаха превъзходство през целия двубой, но трябваше да чакат до средата на втората част, за да поведат в резултата. Това стана в 66-ата минута, когато Елиф Елмас се разписа след асистенция на Боян Миовски. Само шест минути по-късно резервата Дарко Чурлинов удвои аванса, възползвайки се от подаване на Енис Барди. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение в 85-ата минута, когато Яник Янкам беше точен. В края на редовното време Барди можеше да направи успеха на домакините по-убедителен, но напречната греда спря неговия пряк свободен удар.

Така Северна Македония стигна до трите точки още в първия си мач от евроквалификациите, като ще почива във втория кръг и вместо това ще изиграе контрола с Фарьорските острови в понеделник. Малта пък остана без актив, като ще търси първи точки при домакинството си на Италия в неделя.