Юта сложи край на победната серия на Сакраменто

Юта Джаз се наложи над Сакраменто със 128:120, като новобранецът Очай Агбаджи направи лично постижение с 27 точки в мача. Агбаджи, който изведе Канзас до титлата в Колежанското първенство преди година, беше на ниво не само с резултатността, но и с няколко важни намеси в мача, с които компенсира отсъствието на големите звезди на Юта Лаури Марканен, Джордан Кларксън и Колин Секстън.

Кели Олейник помогна за успеха с 19 точки, 10 борби и 8 асистенции.

Сакраменто влязоха в мача с три поредни победи, а въпреки поражението са си категорични лидери в Тихоокеанската дивизия. Де’Арън Фокс завърши с 37 точки и 7 асистенции за тях, Кийгън Мъри прибави 22. Домантас Сабонис със забивка намали пасива на своите на 120:123, но 41.3 секунди преди края Агбаджи възстанови преднината на гостите на 5 точки.

Шарлът се справи с Индиана със 115:109, но остава категорично последен в Югоизточната дивизия само с 23 победи от 73 мача. Кели Обре-джуниър се отличи с 28 пункта, но доста по-важно за Хорнетс беше как успяха да заличат пасива от 21 точки преди почивката. Тери Розиър също вкара 23, а Гордън Хейуърд с няколко важни стрелби в четвъртата част имаше принос за успеха.