Ожие е на крачка от седмата си победа в Мексико

8-кратният световен рали шампион Себастиен Ожие (Тойота) е на 4 отсечки от рекордната си 7-а победа в рали „Мексико”, 3-и кръг от сезон 2023 в WRC.

Французинът установи контрол над състезанието в първата съботна отсечка, в която катастрофира и отпадна лидерът Есапека Лапи (Хюндай) и до края на деня контролираше разликата със своите преследвачи. Темпото на Себ беше впечатляващо, той записа етапни победи и не позволи на борещите се за второто място Елфин Еванс (Тойота) и Тиери Нювил (Хюндай) да го наближат.

Авансът на Ожие на върха на класирането преди неделните отсечки е 35,8 секунди, а зад него Еванс води с 4,3 секунди пред Нювил, който успя да намали тази разлика от 10,9 секунди в началото на деня.

Световният шампион Кале Рованпера (Тойота) е 4-и, на 53,9 секунди от Нювил, следван от Дани Сордо (Хюндай), който е на 47,2 секунди от финландеца.

Водачът в WRC Ойт Танак (М-Спорт Форд) заема 11-ото място след проблемите с турбото в първата петъчна отсечка и в края на ралито ще трябва да прескочи няколко коли от WRC2, за да вземе някакви точки от Мексико.

Лапи катастрофира и отпадна от рали “Мексико”