Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Лудогорец измъкна трите точки срещу Хебър в Пазарджик, Спас Делев блесна с две попадения

Лудогорец победи с 3:1 Хебър (Пазарджик) като гост в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” владееха инициативата през по-голямата част от времето и заслужено победиха, като освен трите гола имаха и още два, които им бяха отменени заради засада. Спас Делев се превърна в герой за своя тим, след като бе точен на два пъти (22’ и 70’), а Игор Тиаго в добавеното време отбеляза трети гол за гостите (90+3’). Точен за Хебър бе Арсенио Валпорт, който реализира в края на първата част (43’). С тази победа Лудогорец с доближи само на точка от лидера ЦСКА - София.

Капитанът на Лудогорец с нова контузия по време на загрявка

Логично домакините започнаха по-остро и агресивно двубоя още от първия съдийски сигнал. Във 2-ата минута след центриране от корнер топката попадна в краката на Спас Делев, който стреля, но защитник на домакините отклони. В 7-ата минута разградчани откриха резултата. Кирил Десподов проби отляво и излезе на чиста позиция срещу Микулич. Крилото пусна пас вдясно към Игор Тиаго, който само подложи крак и вкара топката във вратата на Хебър. След близо 3 минути преглеждане на ситуацията обаче бе отсъдена засада и така попадението бе отменено.

В 19-ата минута Тиаго свали с глава топка към Неделев, който директно от въздуха стреля с неудобния си десен крак. Халфът на “орлите” обаче прати кълбото високо над напречната греда. Натискът на гостите се усилваше все повече и в 21-ата минута Десподов се озова на чиста позиция срещу Микулич. Той прехвърли вратаря, но защитник на домакините изчисти от голлинията.

28 Хебър - Лудогорец

Минути по-късно след поредната атака на тима от Разград логичното се случи и гостите излязоха напред в резултата. Тиаго подаде към Десподов, който пое и навлезе в наказателното поле. Крилото обърна посоката и подаде към Пьотровски, който беше до него. Полякът пък от своя страна с пета намери Делев, а той от чиста позиция с доста силен шут отбеляза - 0:1.

В 29-ата минута дойде и първият опит за Хебър да застраши вратата на Падт. Венсан Марсел опита късмета си от далечна дистанция, но за негово нещастие ударът му бе доста неточен.

В 35-ата минута Лудогорец можеше да удвои аванса си. След центриране отдясно топката бе отклонена, но попадна в краката на Десподов. Той не се замисли и отправи хубав шут от средна дистанция, но нацели страничния стълб. Няколко секунди по-късно отново крилото завърши акробатично със задна ножица подаване по въздуха от Нареси. И този път обаче кълбото излезе в аут.

“Орлите” продължаваха да контролират мача, а пропуски направиха Десподов и Неделев. В 43-ата минута обаче гостите бяха изненадани. При една от малкото атаки на Хебър Маружин изведе по хубав начин Валпорт, който изпревари Вердон и излезе сам срещу Падт. С шут в близкия ъгъл на вратата нападателят матира стража и изравни - 1:1. ВАР гледа ситуацията близо 3 минути, но в крайна сметка призна гола.

След доста интересно и динамично първо полувреме двата тима се оттеглиха при резултата 1:1 на почивката.

Лудогорец пое инициативата още от първите минути на второто полувреме и се впусна в търсене на втори гол. Игор Тиаго имаше две възможности, но при едната стреля от малък ъгъл, а при втората ударът му не бе достатъчно силен, за да застраши Микулич. Малко по-късно Пьотровски стреля от дистанция, но вратарят на Хебър спаси.

Последваха минути, в които гостите натискаха, организираха атаки, но така и не създаваха сериозни положения. Така се стигна до 70-ата минута, когато Лудогорец удари за втори път своя противник. Дени Групер центрира отляво към наказателното поле, а там Спас Делев надскочи Архан Исуф, засече с глава и вкара второто си попадение в срещата - 1:2.

В 75-ата минута Тиаго подаде на влезлия като резерва Нонато, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно. След второто попадение Лудогорец свали оборотите, което позволи на Хебър да направи финален домакински натиск в търсене на изравнителния гол. В 87-ата минута Търтов бе оставен сам в наказателното поле, пое и стреля от малък ъгъл, но защитник на “орлите” блокира.

При една от контраатаките на разградчани пък Микулич трябваше да се намесва след изстрел на Тиаго. В 93-ата минута Нонато отбеляза трети гол, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но попадението му бе отменено заради засада.

Няколко секунди по-късно Хебър получи правото да изсипе топката в наказателното поле от пряк свободен удар. В пеналтерията на противника навлезе и Микулич с надеждата да се създаде по-голяма опасност за разградчани. В крайна сметка обаче центрирането не впечатли, а топката попадна в краката на Игор Тиаго, който напредна, стигна до противниковото наказателно поле и на празна врата вкара за 3:1.

С тази победа Лудогорец събира в актива си 56 точки и се доближава само на 1 от лидера ЦСКА - София, който има мач със Спартак (Варна) по-късно днес. Хебър от своя страна остава на предпоследната позиция с 16 пункта.

ХЕБЪР 1:3 ЛУДОГОРЕЦ

0:1 Спас Делев (22)
1:1 Арсенио Валпорт (43)
1:2 Спас Делев (70)
1:3 Игор Тиаго (90+3)

Стартови състави:

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Гарсия, 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Марузин;

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Гонзало Гордон, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев.

Снимки: Борислав Цветанов