Интер прекъсна доминацията на Порто на “До Драгао” срещу италиански отбори

С нулевото си реми срещу Порто, Интер сложи край на черната серия на италианските тимове при гостуванията им на “До Драгао” и с това успя да се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига.

Интер удържа натиска на Порто и достигна така бленуваните четвъртфинали на Шампионската лига

“Драконите” имаха четири поредни домакински успеха срещу представители на Италия в евротурнирите през последните няколко сезона. Поредицата им започна през пролетта на 2019-а, когато надвиха гостуващия Рома с 3:1 след продължения и така продължиха към четвъртфиналите на Шампионската лига. През 2021-ва те спечелиха с 2:1 на своя стадион срещу Ювентус, което им помогна отново да се класират на четвъртфинал в турнира. През миналия сезон португалският гранд първо победи с 1:0 като домакин на Милан в групите на ШЛ, а след това надделя с 2:1 над Лацио на свой терен в Лига Европа, за да премине към осминафиналите на турнира.

Сега обаче Порто не успя да спечели мача си на “До Драгао” срещу Интер и отпадна от ШЛ след загубата с 0:1 в първата среща в Милано.

Снимки: Gettyimages