Нова победа за Рубин, Митков игра в последните минути

Рубин се наложи с 1:0 над гостуващия Волга (Уляновск) в среща от 22-ия кръг на руската Първа лига. Единствения гол в срещата отбеляза Виталий Лисакович още в 3-ата минута. Българският нападател на домакините Димитър Митков беше сред резервите, като се появи на терена в заключителните минути на мястото на Жоел Фамейе.

Ранният гол на Лисакович успокои домакините, но в средата на първата част те останаха без бившия национал Алан Дзагоев. Легендата на ЦСКА (Москва) се контузи и отстъпи мястото си на Александър Ломовицкий. В началото на втората част Игор Горбунов от Рубин получи червен картон, но казанци не позволиха на съперника да създаде сериозни положения пред Юрий Дюпин и се поздравиха с победата.

За Рубин това беше четвърта поредна победа в първенството и втора от началото на полусезона. Отборът на Юрий Уткулбаев е втори в класирането с 43 точки, а начело е Балтика с 47. Днес съставът от Калининград разгроми като гост Краснодар-2 с 3:0. В топ 4 са още Алания (Владикавказ) и Енисей