Митков дебютира с победа в Русия

Бившият нападател на Локомотив (София) Димитър Митков изигра първия си официален мач с екипа на Рубин. Казанци се наложиха с 2:1 като гост на Кубан при подновяването на сезона в руската Първа лига и вече са на второ място в класирането, на 4 точки зад водача Балтика.

Рубин поведе в 42-ата минута с красив гол на Александър Зотов, но в самия край на полувремето Нури Абдоков възстанови равенството. На почивката Митков замени Жоел Фамейе и се включи доста активно. В 50-ата минута центриране от корнер завари неподготвена защитата на Кубан и Алексей Грицаенко прати топката в мрежата.

Лидерът Балтика постигна победа с 2:0 срещу СКА-Хабаровск и се намира в серия от 5 поредни шампионатни успеха. Попаденията за отбора от Калининград бяха дело на Тамерлан Мусаев (5') и Сергей Пряхин (90').

В друга среща от 21-ия кръг КАМАЗ и Волга (Уляновск) направиха нулево равенство.

На 12 март Рубин ще посрещне Волга (Уляновск) в първото си домакинство за годината.