Гол от дузпа донесе победата на Славия над Арда и прекъсна негативната серия на "белите"

Славия победи Арда с 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. С тази победа "белите" прекъсват негативната си серия от три поредни загуби и се изкачват до четвъртото място във временното класиране. Иначе двата тима стояха равностойно днес на терена, като не си създадоха много чисти положения. Единственото попадение дойде след точно изпълнена дузпа от Тони Тасев (81') заради нарушение на Юруков. Въпреки загубата си днес, Арда все още в битката за топ 6, тъй като разликата между тима от Кърджали и четвъртото място е само 3 точки.

След спокойно начало на срещата в 13-ата минута Станислав Иванов опита шут от границата на наказателното поле, който обаче не доведе до нищо. След тази ситуация Славия вдигна оборотите и организира няколко бързи и опасни атаки, които обаче не бяха завършени добре и не застрашиха сериозно вратата на Арда.

15 Славия - Арда

В 33-ата минута Тони Тасев центрира отляво към наказателното поле, а там защитник на гостите игра с топката. Тя обаче не бе изчистена добре и попадна в краката на Галин Иванов, който стреля от около точката за изпълнение на дузпа. Анатоли Господовино показа рефлекс и изби, но последва добавка от Ахмед Ахмедов, който на сантиметри от голлинията отправи изстрел. Вратарят на Арда обаче и този път бе на ниво и успя да избие и втория шут.

До края на полувремето повече положения нямаше и така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Второто полувреме започна с хубав удар от дистанция на Светослав Ковачев след който обаче Вуцов не трябваше да се намесва, тъй като топката излезе в аут.

След доста постни минути, в които не се създадоха кой знае какви положения, се стигна до 81-ата минута, когато Славия получи правото да изпълни дузпа. При едно от положенията Илия Юруков скочи остро в краката на Галин Иванов. Ситуацията бе прегледана с ВАР, след което главният рефер взе решението да отсъди наказателен удар за "белите". Зад топката застана Тони Тасев и въпреки че Анатоли Господинов успя да докосне топката, тя все пак влезе в неговата врата - 1:0.

До края на двубоя Славия логично бавеше срещата и пазеше аванса си. В 94-ата минута отборът на Арда имаше две претенции за дузпа, но реферите и ВАР останаха безмълвни.

С тази победа, както вече стана ясно, Славия се изкачва на четвъртото място с 38 точки. Арда от своя страна е осми с 35 пункта.

СЛАВИЯ 1:0 АРДА

1:0 Тони Тасев (81) - д.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов, 11. Кристиан Добрев;

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н'диайе, 24. Алекс Петков, 70. Шахредин Букхолда, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов.

Снимки: Борислав Цветанов