Загуби за българите в шампионата на Примаверата

Младежката формация на Каляри отстъпи на Наполи с 0:1, като и двамата българи в състава на гостите от Сардиния взеха участие в срещата. Вратарят Велизар Илиев, който има повече от две години стаж в отбора, отново демонстрира сериозните си качества и заслужи най-много похвали въпреки поражението. Юношата на Левски спаси поне още четири сериозни ситуации и остави своя отбор в мача до последно.

Пристигналият от Локомотив (Пловдив) флангови нападател Иван Сулев влезе като смяна в 66-ата минута на мястото на Делупо. Само 4 минути по-късно той получи и първата си възможност да се разпише, след като овладя кълбото в средната зона, влезе още навътре и стреля, но топката премина покрай дясната греда.

След променливо първо полувреме, играчите от Каляри се опитаха да натиснат през второто полувреме, но без да намерят някакво предимство. Единственият гол в мача беше реализиран неаполитанците чрез Аластуей в 11-ата минута. Всъщност в 94-ата минута и за гостите се откри страхотна възможност, но ударът на Конате беше блокиран от бранител на Наполи

Така тимът на Каляри регистрира осми пореден мач без победа, а играчите на треньора Микеле Филипи са записали в тези осем срещи едва две точки. Все пак "рособлу" заемат 12-о място с 28 точки след днешния си мач от 23-ия кръг.

В друга среща от първенството Примавера 1 Аталанта се наложи с 2:0 над Интер, като българският атакуващ полузащитник Никола Илиев игра 68 минути за гостите.

Петър Господинов започна мача от пейката и влезе в последните 30 минути за Имолезе, който пък отстъпи с 1:2 при гостуването на Лацио в мач от същата възрастова група.