Уест Хам продължава да показва по-доброто си лице в Европа

Уест Хам направи голяма крачка към 1/4-финалите в Лигата на конференциите, след като победи с 2:0 като гост АЕК (Ларнака) в първи 1/8-финален сблъсък в турнира. "Чуковете" имат сериозни проблеми в Премиър лийг, където са само на точка над зоната на изпадащите, но това не им пречи да продължават с добрите си изяви в Европа. През миналия сезон лондончани стигнаха до полуфиналите Лига Европа, а през тази кампания спечелиха всичките си срещи от груповата фаза на Лигата на конференциите. Днес в Кипър Уест Хам поведе с два гола още до почивката. И двете попадения бяха дело на Микаел Антонио.

В 36-ата минута Бенрама се освободи по впечатляващ начин от двама бранители на АЕК, след което центрира към непокрития Антонио, който засече с глава, давайки аванс на гостите. В добавеното време на първата част Антонио удвои, след като получи от Райс и със страхотен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл.

Малко след почивката Антонио бе близо до това да оформи своя хеттрик, но негов удар срещна гредата. До края домакините бяха по-активни, но не успяха да намалят изоставането си.

Снимки: Imago