Ди Мария отново направи разликата за Ювентус в Лига Европа

Отборът на Ювентус записа минимален успех с 1:0 при домакинството си на Фрайбург в първия осминафинален двубой в Лига Европа помежду им. В герой за „бианконерите“ се превърна Анхел Ди Мария, който отбеляза единственото попадение в 53-тата минута и така им донесе втора поредна победа в турнира след хеттрика си за успеха с 3:0 над Нант. Реваншът между двата тима е след седмица на „Шварцвалд Щадион“.

Масимилиано Алегри извърши само една промяна в стартовия си състав след загубата с 0:1 от Рома, като Николо Фаджоли отстъпи мястото си в халфовата линия на Фабио Мирети. На върха в атаката отново беше поставен Душан Влахович, а зад него действаше Ди Мария. Гостите пък бяха подредени в 3-4-3 с Роланд Шалай, Лукас Хьолер и Винченцо Грифо в предни позиции.

"Бианконерите" можеха да открият резултата още с първото си голово положение в 13-ата минута, като тогава намеса с крак на Марк Флекен не позволи на Адриен Рабио да се разпише. Атаката продължи и френският халф прати топката в мрежата с далечен шут, но още преди това беше свирен фал на Мануел Локатели срещу Николас Хьофлер. В 19-ата минута Хуан Куадрадо стреля от пряк свободен удар, но вратарят успя да избие топката. Четири минути по-късно Алекс Сандро беше принудително заменен от Леонардо Бонучи. Последва пряк свободен удар на Влахович, който също беше отразен от Флекен. Секунди след това Локатели опита шут, който се оказа разочароващ. В 31-вата минута стражът на гостите увисна при центриране от корнер и това даде възможност на Бремер да стреля с глава, но бразилецът го направи неточно. Точно преди почивката Флекен изби удар от дистанция на Куадрадо, а добавката на Влахович с глава мина над вратата.

Втората част започна с нов пропуск с глава на Влахович. В 53-тата минута обаче Филип Костич центрира по перфектен начин за Ди Мария, който с глава даде аванс на "Старата госпожа". В 62-рата минута Лукас Хьолер изравни за гостите при изпълнение на фал, но след преглед с ВАР главният съдия отмени попадението заради игра с ръка на асистиралия Матиас Гинтер.  В 76-ата минута Грифо не успя да се разпише от пряк свободен удар. Малко след това резервата Мойс Кийн стреля с глава, но не намери целта. Това се оказа и последното по-интересно положение в мача.

ЮВЕНТУС - ФРАЙБУРГ 1:0

1:0 Ди Мария (53')

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Сандро, Куадрадо, Рабио, Локатели, Мирети, Костич, Ди Мария, Влахович

Фрайбург: Флекен, Силдилиа, Кюблер, Гинтер, Лийнхарт, Гюнтер, Егещайн, Хьофлер, Шалай, Хьолер, Грифо

Снимки: Gettyimages