Рома надхитри Ювентус с помощта на красив гол и три греди

Отборът на Рома постигна важна победа, след като спечели домакинския си сблъсък срещу Ювентус с 1:0 в късния двубой от неделната програма на 25-ия кръг в Серия "А". Джанлука Манчини отбеляза единственото попадение в 53-тата минута, а в самия край на редовното време изкара червен картон на Мойс Кийн. Така "вълците" надвиха "бианконерите" за първи път от август 2020-а насам и сложиха край на поредицата им от четири шампионатни успеха.

Жозе Моуриньо предприе само две промени в стартовия си състав след шокиращото поражение с 1:2 от Кремонезе. Крис Смолинг изтърпя своето наказание и се завърна като титуляр за сметка на Мараш Кумбула. Андреа Белоти пък бе заменен от Неманя Матич, което означаваше, че този път Пауло Дибала бе поставен на върха на атаката.

От друга страна, Масимилиано Алегри извърши едва една промяна в своите стартови 11. Наказанието на Мануел Локатели изтече и така той намери място в средата на терена вместо Енцо Баренечеа. Душан Влахович отново водеше нападението на тима, като бе подпомаган от Анхел Ди Мария от по-задна позиция.

В четвъртата минута Влахович засече центриране от фал, но Руи Патрисио успя да улови топката. В 27-ата минута "вълците" стигнаха до първото си по-опасно положение в мача, когато Войчех Шчесни отрази далечен шут на Дибала. В 42-рата минута Локатели опита удар от разстояние, който завърши в ръцете на Патрисио. Две минути по-късно Адриен Рабио стреля с глава, но вратарят съумя да избие топката с десния си крак в близката греда.

Домакините поведоха с първата си голова възможност след почивката, като това стана в 53-тата минута с чудесен изстрел на Манчини от дистанция. В 59-ата минута Хуан Куадрадо можеше да изравни от пряк свободен удар, но топката срещна близката греда. В 75-ата минута Смолинг стреля с глава, но Шчесни се изпречи на пътя на топката. Три минути по-късно Ди Мария нанесе шут от голямо разстояние, който беше избит от Патрисио в корнер. В 82-рата минута Манчини можеше да си отбележи автогол при корнер, но за трети път в мача близката греда спаси "джалоросите". В 89-ата минута Кийн се появи в игра и веднага беше изгонен с директен червен картон, след като изрита именно защитника без топка. В последните секунди Патрисио запази аванса на своя тим, спасявайки удар на Данило.

С тази победа Рома събра 47 точки и така се изкачи на четвъртото място в класирането, измествайки Милан благодарение на головата си разлика. Ювентус остава на седмата позиция с 35 пункта заради наказанието си от 15 точки.

РОМА - ЮВЕНТУС 1:0

1:0 Манчини (53')

Рома: Патрисио, Манчини, Смолинг, Ибаньес, Залевски, Матич, Кристанте, Спинацола, Пелегрини, Вайналдум, Дибала

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Сандро, Куадрадо, Фаджоли, Локатели, Рабио, Костич, Ди Мария, Влахович

Снимки: Imago